De winkelwagen is leeg
De winkelwagen is leeg

Concept Lesrooster Vinologenopleiding 2019-2020

Concept Lesrooster jaar 2019-2020

Let op: in de ochtendlessen ligt het accent op het leren proeven en worden zowel de gebieden als wijnen wereldwijd behandeld. De middaglessen verschillen per module.
Lesdagen 1 maal per 14 dagen van 10.00 uur – 17.00 uur.

Concept Lesrooster 2019-2020

Les data en groep

   

Ochtend

Middag

26 augustus 2019 
Groep A en B
Les 1

 

Opening Vinologenopleiding
Uitreiking boeken
Nederlandse Wijnbouw
Gezamenlijke lunch
Excursie Wijngaard

LET OP: alleen deze dag
Wijnhoeve de Colonjes, Groesbeek
Groep A: 9.00 uur - 14.00 uur
Groep B: 13.30 uur - 18.30 uur

   

Proeftechniek

MODULE 1: Boek 1a

2 september 2019 
Groep A
Les 2

 

OCHTEND
Robert Handjes
Basissmaken

MIDDAG
Gerhard Horstink
Wijnbouw- ook biologisch Hoofdstuk 1 t/m 5

9 september 2019 
Groep B
Les 2

 

Udo Göebel
Basissmaken

Gerhard Horstink
Wijnbouw- ook biologisch
Hoofdstuk 1 t/m 5

16 september 2019 
Groep A
Les 3

 

Robert Handjes
Druivenrassen

Magda van der Rijst
Fysieke en psychologische factoren van wijnproeven
Hoofdstuk 34

23 september 2019 
Groep B
Les 3

 

Udo Göebel
Druivenrassen

Magda van der Rijst
Fysieke en psychologische factoren van wijnproeven
Hoofdstuk 34

30 september 2019 
Groep A
Les 4

 

Robert Handjes
Oogstjaren

Gerhard Horstink
Vinificatie- ook biologisch
Hoofdstuk 6

7 oktober 2019 
Groep B
Les 4

 

Udo Göebel
Oogstjaren

Gerhard Horstink
Vinificatie- ook biologisch
Hoofdstuk 6

14 oktober 2019 
Groep A
Les 5

 

Robert Handjes
Zoete en versterkte wijnen

Joris Snelten
Mousserend wereldwijd

21 oktober 2019 
Groep B
Les 5

 

Udo Göebel
Zoete en versterkte wijnen

Joris Snelten
Mousserend wereldwijd

MODULE 1: Boek 1b Frankrijk

 

28 oktober 2019 
Groep A
Les 6

 

Robert Handjes
Klimaatzone’s

Chris Alblas
Elzas/Loire/Jura/Savoie

4 november 2019 
Groep B
Les 6

 

Udo Göebel
Klimaatzone’s

Chris Alblas
Elzas/Loire/Jura/Savoie

11 november 2019 
Groep A
Les 7

 

Robert Handjes
Terroir en Commercie

Lars Daniëls
Rhône, Languedoc, Roussillon, Provence

18 november 2019 
Groep B
Les 7

 

Udo Göebel
Terroir en Commercie

Lars Daniëls
Rhône, Languedoc, Roussillon, Provence

25 november 2019 
Groep A
Les 8

 

Robert Handjes
Examengericht proeven
(8 wijnen)

Xavier Kat
Bordeaux en Zuid-West

2 december 2020 
Groep B
Les 8

 

Udo Göebel
Examengericht proeven
(8 wijnen)

Xavier Kat
Bordeaux en Zuid-West

6 januari 2020 
Groep A
Les 9

 

Udo Göebel
Examengericht proeven
(10 wijnen)

Gert Crum
Bourgogne & Beaujolais Hoofdstuk 9

13 januari 2020 
Groep B
Les 9

 

Robert Handjes
Examengericht proeven
(10 wijnen)

Gert Crum
Bourgogne & Beaujolais Hoofdstuk 9

MODULE 2 Overig Europa

 

20 januari 2020 
Groep A
Les 10

 

Robert Handjes
Examengericht proeven
(12 wijnen)

Fred Nijhuis
Italië deel 1

27 januari 2020 
Groep B
Les 10

 

Udo Göebel
Examengericht proeven
(12 wijnen)

Fred Nijhuis
Italië deel 1

3 februari 2020 
Groep A
Les 11

 

Robert Handjes
Examengericht proeven
(12 wijnen)

Claudia van Dongen
Italië deel 2

10 februari 2020 
Groep B
Les 11

 

Udo Göebel
Examengericht proeven
(12 wijnen)

Claudia van Dongen
Italië deel 2

17 februari 2020 
Groep A
Les 12

 

Robert Handjes
Examengericht proeven
(12 wijnen)

Olaf Kerstens
Iberisch Schiereiland deel 1 Hoofdstuk 19 & 21

24 februari 2020 
Groep B
Les 12

 

Udo Göebel
Examengericht proeven
(12 wijnen)

Olaf Kerstens
Iberisch Schiereiland deel 1 Hoofdstuk 19 & 21

2 maart 2020

 

Module examens

Module 4 Ochtend Module 1-2-3 Middag

9 maart 2020 
Groep A
Les 13

 

Robert Handjes
Examengericht proeven
(12 wijnen)

Rudolf Nipius
Iberisch Schiereiland deel 2 Hoofdstuk 19 & 21

15 maart tm 17 maart 2020

 

PROWEIN

PROWEIN

23 maart 2020 
Groep B
Les 13

 

Udo Göebel
Examengericht proeven
(12 wijnen)

Rudolf Nipius
Iberisch Schiereiland deel 2 Hoofdstuk 19 & 21

30 maart 2020 
Groep A
Les 14

 

Robert Handjes
Examengericht proeven
(12 wijnen)

Regina Meij
Oostenrijk, Slovenië, Hongarije

5 april 2020

 

WIJNREIS Bordeaux

5 april – 11 april 2020

13 april 2020

 

2e Paasdag VRIJ

 

20 april 2020 
Groep B
les 14

 

Udo Göebel
Examengericht proeven
(12 wijnen)

Regina Meij 
Oostenrijk, Slovenië, Hongarije

27 april 2020

 

Koningsdag VRIJ

 

4 mei 2020 
Groep A
Les 15

 

Robert Handjes
Examengericht proeven
(12 wijnen)

Lars Daniëls
Duitsland

11 mei 2020 
Groep B
Les 15

 

Udo Göebel
Examengericht proeven
(12 wijnen)

Lars Daniëls
Duitsland

MODULE 3 Nieuwe Wereld Marketing Wijn-Spijs

 

18 mei 2020 
Groep A
Les 16

 

Robert Handjes
Examengericht proeven
(12 wijnen)

Frank Donker
Oceanië/ Zuid- en Midden- Amerika

25 mei 2020 
Groep B
Les 16

 

Udo Göebel
Examengericht proeven
(12 wijnen)

Frank Donker
Oceanië/ Zuid- en Midden- Amerika

1 juni 2020 2e Pinksterdag vrij

 

8 juni 2020 
Groep A
Les 17

 

Robert Handjes
Examengericht proeven
(12 wijnen)

Udo Göebel 
Afrika Ibert van der Waal: Noord-Amerika

15 juni 2020 
Groep B
Les 17

 

Udo Göebel
Examengericht proeven
(12 wijnen)

Udo Göebel: Afrika
Ibert van der Waal: Noord-Amerika

22 juni 2020 
Groep A+B
Les 18

 

Wijn en Marketing
Marcel Kerkmeester

P. Klosse
Wijn en Gastronomie

29 juni 2019
Groep A+B
Les 19

 

DRIE ACTUELE
WORKSHOPS
voor BEIDE
GROEPEN

Zaal 1 Centraal & Oost Europa: Miranda Beems
Zaal 2 Inkopen en selecteren: Joep Speet
Zaal 3 Actueel onderwerp: Stan Beurskens

6 juli 2020 

  (optioneel) Groep A+B Stan Beurskens
Wijnbouw en vinificatie in de praktijk

25 augustus 2020

 

Module examens

Module 4 Ochtend
Module 1-2-3 Middag

Examendata: maandag 2 maart 2020 en dinsdag 25 augustus 2020

Privacy reglement | Disclaimer | © Wijnacademie