Top Navigation

Concept Lesrooster Vinologenopleiding 2018/2019

vinoloog

Concept lesrooster jaar 2018-2019

Let op: in de ochtendlessen ligt het accent op het leren proeven en worden zowel de gebieden als wijnen wereldwijd behandeld. De middaglessen verschillen per module.

 

Lesrooster 2018-2019

(versie 9-3-2018)

Concept lesrooster 2018-2019
Les data en groep        Ochtend Middag
27 augustus 2018
Groep A en B
Les 1
Opening Vinologenopleiding
Uitreiking boeken
Nederlandse Wijnbouw
Gezamenlijke lunch
Excursie Wijngaard
LET OP: alleen deze dag

Wijnhoeve de Colonjes, Groesbeek
Groep A: 9.00 uur - 14.00 uur
Groep B: 13.30 uur - 18.30 uur

Let op: in de ochtendlessen ligt het accent op het leren proeven en worden zowel de gebieden als wijnen wereldwijd behandeld. De middaglessen per module. Lesdagen 1 maal per 14 dagen van 10.00 uur – 17.00 uur.
Proeftechniek MODULE 1: Boek 1a
3 september 2018
Groep A
Les 2
OCHTEND
Robert Handjes
Basissmaken
MIDDAG
Gerhard Horstink
Wijnbouw- ook biologisch
Hoofdstuk 1 t/m 5
10 september 2018
Groep B
Les 2
Udo Göebel
Basissmaken
Gerhard Horstink
Wijnbouw- ook biologisch
Hoofdstuk 1 t/m 5
17 september 2018
Groep A
Les 3
Robert Handjes
Druivenrassen
Magda van der Rijst
Fysieke en psychologische factoren van wijnproeven
Hoofdstuk 34
24 september 2018
Groep B
Les 3
Udo Göebel
Druivenrassen
Magda van der Rijst
Fysieke en psychologische factoren van wijnproeven
Hoofdstuk 34
1 oktober 2018
Groep A
Les 4
Robert Handjes
Oogstjaren
Gerhard Horstink
Vinificatie- ook biologisch
Hoofdstuk 6
8 oktober 2018
Groep B
Les 4
Udo Göebel
Oogstjaren
Gerhard Horstink
Vinificatie- ook biologisch
Hoofdstuk 6
15 oktober 2018
Groep A
Les 5
Robert Handjes
Zoete en versterkte wijnen
Joris Snelten
Mousserend wereldwijd
22 oktober 2018
Groep B
Les 5
Udo Göebel
Zoete en versterkte wijnen
Joris Snelten
Mousserend wereldwijd
MODULE 1: Boek 1b Frankrijk
29 oktober 2018
Groep A
Les 6
Robert Handjes
Klimaatzone’s
Chris Alblas
Elzas/Loire/Jura/Savoie
5 november 2018
Groep B
Les 6
Udo Göebel
Klimaatzone’s
Chris Alblas
Elzas/Loire/Jura/Savoie
12 november 2018
Groep A
Les 7
Robert Handjes
Terroir en Commercie
Lars Daniëls
Rhône, Languedoc, Roussillon, Provence
19 november 2018
Groep B
Les 7
Udo Göebel
Terroir en Commercie
Lars Daniëls
Rhône, Languedoc, Roussillon, Provence
26 november 2018
Groep A
Les 8
Robert Handjes
Examengericht proeven
( 8 wijnen )
Xavier Kat
Bordeaux en Zuid-West
3 december 2018
Groep B
Les 8
Udo Göebel
Examengericht proeven
( 8 wijnen )
Xavier Kat
Bordeaux en Zuid-West
7 januari 2019
Groep A
Les 9
Robert Handjes
Examengericht proeven
( 8 wijnen )
Gert Crum
Bourgogne & Beaujolais
Hoofdstuk 9
14 januari 2019
Groep B
Les 9
Udo Göebel
Examengericht proeven
( 8 wijnen )
Gert Crum
Bourgogne & Beaujolais
Hoofdstuk 9
MODULE 2 Overig Europa
21 januari 2019
Groep A
Les 10
Robert Handjes
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Fred Nijhuis
Italië deel 1
28 januari 2019
Groep B
Les 10
Udo Göebel
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Fred Nijhuis
Italië deel 1
4 februari 2019
Groep A
Les 11
Robert Handjes
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Claudia van Dongen
Italië deel 2
11 februari 2019
Groep B
Les 11
Udo Göebel
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Claudia van Dongen
Italië deel 2
18 februari 2019
Groep A
Les 12
Robert Handjes
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Olaf Kerstens
Iberisch Schiereiland deel 1
Hoofdstuk 19 & 21
25 februari 2019 Module examens Module 4 Ochtend
Module 1-2-3 Middag
4 maart 2019
Groep B
Les 12
Udo Göebel
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Olaf Kerstens
Iberisch Schiereiland deel 1
Hoofdstuk 19 & 21
11 maart 2019
Groep A
Les 13
Robert Handjes
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Rudolf Nipius
Iberisch Schiereiland  deel  2
Hoofdstuk 19 & 21
17 maart tm 19 maart 2019 PROWEIN PROWEIN
25 maart 2019
Groep B
Les 13
Udo Göebel
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Rudolf Nipius
Iberisch Schiereiland  deel  2
Hoofdstuk 19 & 21
1 april 2019
Groep A
Les 14
Robert Handjes
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Regina Meij:
Oostenrijk, Slovenië, Hongarije
8 april 2019
Groep B
les 14
Udo Göebel
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Regina Meij:
Oostenrijk, Slovenië, Hongarije
15 april 2019 WIJNREIS Bourgogne en Champagne 14 april – 19 april 2019
21 april 2019 2e   Paasdag VRIJ  
29 april 2019
Groep A
Les 15
Robert Handjes
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Lars Daniëls
Duitsland
6 mei 2019
Groep B
Les 15
Udo Göebel
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Lars Daniëls
Duitsland
MODULE 3
Nieuwe Wereld
Marketing
Wijn-Spijs
13 mei 2019
Groep A
Les 16
Robert Handjes
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Frank Donker
Oceanië/ Zuid- en
Midden- Amerika
20 mei 2019
Groep B
Les 16
Udo Göebel
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Frank Donker
Oceanië/ Zuid- en
Midden- Amerika
27 mei 2019
Groep A
Les 17
Robert Handjes
Examengericht proeven
(12 wijnen )
Udo Göebel: Afrika
Ibert van der Waal: Noord-Amerika
3 juni 2019
Groep B
Les 17
Udo Göebel
Examengericht proeven
(12 wijnen )
Udo Göebel: Afrika
Ibert van der Waal: Noord-Amerika
10 juni 2019 2e Pinksterdag VRIJ
17 juni 2019
Groep A+B
Les 18
Wijn en Marketing

Marcel Kerkmeester

P. Klosse
Wijn en Gastronomie
24 juni 2019
Groep A+B
Les 19
DRIE ACTUELE WORKSHOPS voor

BEIDE GROEPEN

Zaal 1 Centraal & Oost Europa: Miranda Beems
Zaal 2 Inkopen en selecteren: Joep Speet
Zaal 3 Actueel onderwerp: Stan Beurskens
 
 1 juli 2019 (optioneel)
Groep A+B
 1 juli 2019 (optioneel)
Groep A+B
Stan Beurskens
Wijnbouw en vinificatie in de praktijk
27 augustus 2019 Module examens Module 4 Ochtend
Module 1-2-3 Middag

Examendata: maandag 25 februari 2019 en dinsdag 27 augustus 2019

Pin It on Pinterest

Share This