De winkelwagen is leeg
De winkelwagen is leeg
Lesrooster Vinologenopleiding 2022-2023

Lesrooster Vinologenopleiding 2022-2023

Les data en groep

Ochtend

Middag

     

29 augustus 2022

Opening Vinologenopleiding

Let op: alleen deze dag

Groep A en B

Uitreiking lesmateriaal

Wijnhoeve de Colonjes,

Les 1

Nederlands Wijnbouw

Groesbeek

 

Gezamenlijke lunch

Groep A: 09.00 - 14.00 uur

 

Excursie Wijngaard

Groep B: 13.30 - 18.30 uur

   

Adam Dijkstra

     

5 september 2022

Robert Handjes

Gerhard Horstink

Groep A

Basissmaken

Wijnbouw- ook biologisch

Les 2

 

 

     

12 september 2022

Udo Göebel

Gerhard Horstink

Groep B

Basissmaken

Wijnbouw- ook biologisch

Les 2

 

 

     

19 september 2022

Robert Handjes

Dieuwke Engelsma

Groep A

Druivenrassen

Fysieke en psychologische

Les 3

 

factoren van wijnproeven

     

26 september 2022

Udo Göebel

Dieuwke Engelsma

Groep B

Druivenrassen

Fysieke en psychologische

Les 3

 

factoren van wijnproeven

     

3 oktober 2022

Module examens

Module 4: Ochtend

   

Module 1, 2, 3: Middag

     

10 oktober 2022

Robert Handjes

Gerhard Horstink

Groep A

Oogstjaren

Vinificatie- ook biologisch

Les 4

 

 

     

17 oktober 2022

Udo Göebel

Gerhard Horstink

Groep B

Oogstjaren

Vinificatie- ook biologisch

Les 4

 

 

     

24 oktober 2022

Robert Handjes

Joris Snelten

Groep A

Klimaatzones

Mousserend wereldwijd

Les 5

   
     

31 oktober 2022

Udo Göebel

Joris Snelten

Groep B

Klimaatzones

Mousserend wereldwijd

Les 5

   
     

7 november 2022

Robert Handjes

Lars Daniëls

Groep A

Zoete en versterkte wijnen

Rhône/Languedoc/Roussillon/

Les 6

 

Provence

     

14 november 2022

Udo Göebel

Lars Daniëls

Groep B

Zoete en versterkte wijnen

Rhône/Languedoc/Roussillon/

Les 6

 

Provence

     

21 november 2022

Robert Handjes

Chris Alblas

Groep A

Terroir en Commercie

Elzas/Loire/Jura/Savoie

Les 7

 

 

     

28 november 2022

Udo Göebel

Chris Alblas

Groep B

Terroir en Commercie

Elzas/Loire/Jura/Savoie

Les 7

 

 

     

5 december 2022

Robert Handjes

Xavier Kat

Groep A

Examengericht proeven

Bordeaux en Zuid-West

Les 8

(10 wijnen)

 

     

12 december 2022

Udo Göebel

Gert Crum

Groep B

Examengericht proeven

Bourgogne en Beaujolais

Les 8

(10 wijnen)

 

     

9 januari 2023

Robert Handjes

Gert Crum

Groep A

Examengericht proeven

Bourgogne en Beaujolais

Les 9

(12 wijnen)

 

     

16 januari 2023

Udo Göebel

Xavier Kat

Groep B

Examengericht proeven

Bordeaux en Zuid-West

Les 9

(12 wijnen)

 

     

23 januari 2023

Robert Handjes

Fred Nijhuis

Groep A

Examengericht proeven

Italië deel 1

Les 10

(12 wijnen)

 

     

30 januari 2023

Udo Göebel

Fred Nijhuis

Groep B

Examengericht proeven

Italië deel 1

Les 10

(12 wijnen)

 

     

6 februari 2023

Robert Handjes

Roy Pelgrim

Groep A

Examengericht proeven

Italië deel 2

Les 11

(12 wijnen)

 

     

13 februari 2023

Udo Göebel

Roy Pelgrim

Groep B

Examengericht proeven

Italië deel 2

Les 11

(12 wijnen)

 

     

20 februari 2023

Robert Handjes

Ibert van der Waal

Groep A

Examengericht proeven

Iberisch Schiereiland deel 2

Les 12

(12 wijnen)

 

     

27 februari 2023

Udo Göebel

Ibert van der Waal

Groep B

Examengericht proeven

Iberisch Schiereiland deel 2

Les 12

(12 wijnen)

 

     

6 maart 2023

Robert Handjes

Olaf Kerstens

Groep A

Examengericht proeven

Iberisch Schiereiland deel 1

Les 13

(12 wijnen)

 

     

13 maart 2023

Module examens

Module 4: Ochtend

   

Module 1, 2, 3: Middag

     

19 t/m 21 maart

PROWEIN

 
     

27 maart 2023

Udo Göebel

Olaf Kerstens

Groep B

Examengericht proeven

Iberisch Schiereiland deel 1

Les 13

(12 wijnen)

 

     

3 april 2023

Robert Handjes

Lars Daniëls

Groep A

Examengericht proeven

Duitsland

Les 14

(12 wijnen)

 

     

10 april 2023 - 2e Paasdag

   
     

17 april 2023

Udo Göebel

Lars Daniëls

Groep B

Examengericht proeven

Duitsland

Les 14

(12 wijnen)

 

     

24 april 2023

Robert Handjes

Elise Moeskops

Groep A

Examengericht proeven

Oostenrijk

Les 15

(12 wijnen)

 

   

Miranda Beems

   

Centraal Europa

     

1 mei 2023

Udo Göebel

Elise Moeskops

Groep B

Examengericht proeven

Oostenrijk

Les 15

(12 wijnen)

 

   

Miranda Beems

   

Centraal Europa

     

8 mei 2023

Robert Handjes

Job de Swart

Groep A

Examengericht proeven

Noord-Amerika

Les 16

(12 wijnen)

 

   

Job de Swart

   

Oceanië

15 mei 2023 - Wijnreis

   
     

22 mei 2023

Udo Göebel

Job de Swart

Groep B

Examengericht proeven

Noord-Amerika

Les 16

(12 wijnen)

 

   

Job de Swart

   

Oceanië

     

29 mei 2023 - 2e Pinksterdag

   

5 juni 2023

Udo Göebel

Frank Donker

Groep A

Afrika

Zuid- en Midden-Amerika

Les 17

 

 

     

12 juni 2023

Udo Göebel

Frank Donker

Groep B

Afrika

Zuid- en Midden-Amerika

Les 17

 

 

     

19 juni 2023

Wijn en Marketing

Peter Klosse

Groep A + B

Marcel Kerkmeester

Wijn en Gastronomie

Les 18

 

 
     

26 juni 2023

Actuele masterclasses

Natuurwijnen

Groep A en B

voor beide groepen

Wijn en Gezondheid

Les 19

 

Inkoop en Selectie

     

3 juli 2023

(Optioneel)

Stan Beurskens

Groep A en B

 

Wijnbouw en vinificatie in de

   

praktijk

     

2 oktober 2023

Module examens

Module 4: Ochtend

   

Module 1, 2, 3: Middag

 

Privacy reglement | Disclaimer | © 2021 Wijnacademie