Top Navigation

Lesrooster Vinologenopleiding 2016/2017

vinoloog

Lesrooster jaar 2016-2017

Let op: in de ochtendlessen ligt het accent op het leren proeven en worden zowel de gebieden als wijnen wereldwijd behandeld. De middaglessen verschillen per module.

 

Lesrooster 2016- 2017

Les data en groep        Ochtend Middag
29 augustus 2016
Groep A en B
Les 1
Opening Vinologenopleiding
Uitreiking boeken
Gastcollege Jan Oude Voshaar
Nederlandse Wijnbouw
Gezamenlijke lunch
Excursie Wijngaard Wageningse Berg
LET OP: alleen deze dag
Groep A: 9.00 uur - 14.00 uur
Groep B: 13.30 uur - 18.30 uur
Locatie Restaurant Nol in ’t Bos, Hartenseweg 60, 6704 PA Renkum
Let op: in de ochtendlessen ligt het accent op het leren proeven en worden zowel de gebieden als wijnen wereldwijd behandeld. De middaglessen per module. Lesdagen 1 maal per 14 dagen van 10.00 uur – 17.00 uur.
Ochtend les
Proeftechniek
Middag-les
MODULE 1: Boek 1a
5 september 2016
Groep A
Les 2
Robert Handjes
Basissmaken
Magda van der Rijst
Fysieke en psychologische factoren van wijnproeven
Hoofdstuk 34
12 september 2016
Groep B
Les 2
Udo Göebel
Basissmaken
Magda van der Rijst
Fysieke en psychologische factoren van wijnproeven
Hoofdstuk 34
19 september 2016
Groep A
Les 3
Robert Handjes
Druivenrassen
Gerhard Horstink
Wijnbouw- ook biologisch
Hoofdstuk 1 t/m 5
26 september 2016
Groep B
Les 3
Udo Göebel
Druivenrassen
Gerhard Horstink
Wijnbouw- ook biologisch
Hoofdstuk 1 t/m 5
3 oktober 2016
Groep A
Les 4
Robert Handjes
Oogstjaren
Stan Beurskens
Vinificatie- ook biologisch
Hoofdstuk 6
10 oktober 2016
Groep B
Les 4
Udo Göebel
Oogstjaren
Stan Beurskens
Vinificatie- ook biologisch
Hoofdstuk 6
17 oktober 2016
Groep A
Les 5
Robert Handjes
Zoete en versterkte wijnen
Chris Alblas
Elzas/Loire/Jura/Savoie
24 oktober 2016
Groep B
Les 5
Udo Göebel
Zoete en versterkte wijnen
Chris Alblas
Elzas/Loire/Jura/Savoie
 MODULE 1: Boek 1b Frankrijk
31 oktober 2016
Groep A
Les 6
Robert Handjes
Klimaatzone’s
Xavier Kat
Bordeaux en Zuid-West
7 november 2016
Groep B
Les 6
Udo Göebel
Klimaatzone’s
Xavier Kat
Bordeaux en Zuid-West
14 november 2016
Groep A
Les 7
Robert Handjes
Terroir en Commercie
Lars Daniëls
Rhône, Languedoc, Roussillon, Provence
21 november 2016
Groep B
Les 7
Udo Göebel
Terroir en Commercie
Lars Daniëls
Rhône, Languedoc, Roussillon, Provence
28 november 2016
Groep A
Les 8
Robert Handjes
Examengericht proeven
( 8 wijnen )
Joris Snelten
Mousserend wereldwijd
5 december 2016
Groep B
Les 8
Udo Göebel
Examengericht proeven
( 8 wijnen )
Joris Snelten
Mousserend wereldwijd
9 januari 2017
Groep A
Les 9
Robert Handjes
Examengericht proeven
( 8 wijnen )
Gert Crum
Bourgogne & Beaujolais
Hoofdstuk 9
16 januari 2017
Groep B
Les 9
Udo Göebel
Examengericht proeven
( 8 wijnen )
Gert Crum
Bourgogne & Beaujolais
Hoofdstuk 9
MODULE 2: Overig Europa
23 januari 2017
Groep A
Les 10
Robert Handjes
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Fred Nijhuis
Italië deel 1
30 januari 2017
Groep B
Les 10
Udo Göebel
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Fred Nijhuis
Italië deel 1
6 februari 2017
Groep A
Les 11
Robert Handjes
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Claudia van Dongen
Italië deel 2
13 februari 2017
Groep B
Les 11
Udo Göebel
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Claudia van Dongen
Italië deel 2
20 februari 2017
Module examens
Module 4 Ochtend Module 1-2-3 Middag
27 februari 2017
Groep A
Les 12
Robert Handjes
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Rudolf Nipius
Iberisch Schiereiland  deel  1
Hoofdstuk 19 & 21
6 maart 2017
Groep B
Les 12
Udo Göebel
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Rudolf Nipius
Iberisch Schiereiland  deel  1
Hoofdstuk 19 & 21
13 maart 2017
Groep A
Les 13
Robert Handjes
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Olaf Kerstens
Iberisch Schiereiland deel 2
Hoofdstuk 19 & 21
20 maart 2017 PROWEIN PROWEIN
27 maart 2017
Groep B
Les 13
Udo Göebel
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Olaf Kerstens
Iberisch Schiereiland deel 2
Hoofdstuk 19 & 21
3 april 2017
Groep A
Les 14
Robert Handjes
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
René van Heusden
Duitsland
10 april 2017 WIJNREIS BOURGOGNE & CHAMPAGNE 10 april – 17 april 2017
24 april 2017
Groep B
les 14
Udo Göebel
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
René van Heusden
Duitsland
1 mei 2017
Groep A
Les 15
Robert Handjes
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Regina Meij:,
Oostenrijk, Slovenië, Hongarije
8 mei 2017
Groep B
Les 15
Udo Göebel
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Regina Meij:
Oostenrijk, Slovenië, Hongarije
15 mei 2017
Groep A
Les 16
Robert Handjes
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Udo Göebel: Afrika
Ibert van der Waal: Noord-Amerika
22 mei 2017
Groep B
Les 16
Udo Göebel
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Udo Göebel: Afrika
Ibert van der Waal: Noord-Amerika
MODULE 3: Nieuwe Wereld, Marketing, Wijn-Spijs, Alcohol gezondheid
29 mei 2017
Groep A
Les 17
Robert Handjes
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Frank Donker
Oceanië/ Zuid- en
Midden- Amerika
12 juni 2017
Groep B
Les 17
Udo Göebel
Examengericht proeven
( 12 wijnen )
Frank Donker
Oceanië/ Zuid- en
Midden- Amerika
19 juni 2017
Groep A+B
Le 18
Henk Hendriksen

Wijn & Gezondheid

P. Klosse
Wijn en Gastronomie
26 juni 2017
Groep A+B
Les 19
DRIE ACTUELE WORKSHOPS voor
BEIDE GROEPEN
Zaal 1 Centraal & Oost Europa: Miranda Beems
Zaal 2 Inkopen en selecteren: Joep Speet
Zaal 3 Wijn & Marketing: Marcel Kerkmeester


Examendata:
maandag 20 februari 2017 en dinsdag 29 augustus 2017

Graag afmelden bij verhindering en indien u een les wilt ruilen.

Pin It on Pinterest

Share This